Proč milovat město Estepona?

Proč milovat město Estepona?

Pokud jste někdy navštívili město Estepona, jste pravděpodobně jeden z milionů lidí, kteří si toto nádherné město hned zamilovali. Je to město pro každého, jestli na stálé bydlení, jako druhý domov, nebo jen na dovolenou.

Čím to je?
Jako jedno z mála měst nejen ve Španělsku toto město stále vzkvétá. Má nádherné několik kilometrů dlouhé písečné pláže, úžasnou plážovou promenádu s restauracemi, bary a hřišti. Malebné staré město s bílými úzkými uličkami zdobenými barevnými květináči s rozličnými květinami. Také zde naleznete množství kulturních, nákupních a sportovních možností.

Po celý rok je plné zeleně a spousty různých květin, kde se jen podíváte. Díky tomu je nazýváno také zahradou Costa del Sol. Na druhé straně, toto město vzkvétá iv jeho růstu a přeměně, a to nejen ve výstavbě rezidenčních komplexů. Po mnoho let většina lidí znala pouze město Marbella, ale vzhledem k významnému růstu města Estepona v posledních letech se říká, že je to druhá Marbella.

Estepona je druhým nejlepším městem v Evropě.

Estepona získala na konci roku 2023 významné ocenění v rámci ceny Akademie urbanismu za Evropské město roku 2023! V konkurenci Amersfoot v Nizozemsku a Exeteru ve Velké Británii si Estepona zajistila druhé místo – velké vítězství pro primátora Josého Marí Garcíi Urbana a města. Estepona byla jediným španělským městem, které soutěžilo o cenu a byla popsána jako „příklad“ a „inspirace“ pro trvale udržitelné město, které má před sebou „světlou budoucnost“.

Akademie urbanismu je nezávislá, nezisková mezinárodní organizace složená z vedoucích představitelů městského plánování, která podporuje a podporuje uznání měst ve Spojeném království a Evropě, které vynikají v městském plánování. Organizace uvedla, že projekt pěší zóny Estepony, jakož i inkluzivní veřejné parkoviště, množství zelených ploch a její oddanost kultuře, září jako příklad ve Španělsku iv Evropě.

Cesta k růstu ani zdaleka nekončí

Současný primátor se zaměřil na různé oblasti růstu města – infrastruktura, bydlení, kultura, sport a zejména oblasti udržitelnosti.

Jedním z jeho ambiciózních plánů je i nejdiskutovanější problém, který trápí téměř celé Španělsko, a tím je nedostatek vody. Realizací vlastního odsolovacího zařízení bude mít Estepona soběstačné a cenově dostupné nepřetržité dodávky vody do této oblasti. Čímž Estepona získá obrovskou výhodu oproti ostatním městům.

V příštích letech je v plánu otevření univerzity, přičemž první kurzy budou v oboru Zdraví s medicínou, Zubní lékařství, Gerontologie a další příbuzné obory.

Nejnovější iniciativy primátora jsou nastaveny tak, aby se Estepona stala ještě žádanější pro její obyvatele, jakož i pro rekreanty, a skutečně umístili Esteponu na vysoké příčky, pokud jde o udržitelnost nejen v rámci pobřeží Costa del Sol.

Estepona je víc než jen malebné městečko na pobřeží Costa del Sol; je to životní styl, který dokonale spojuje tradici s moderností. Ať už je to vysoká kvalita života v této oblasti, přírodní krásy, udržitelnost, rozmanité možnosti nemovitostí nebo komunitní duch, Estepona nabízí obyvatelům i vlastníkům druhého domu neuvěřitelný komfort a způsob života na pobřeží Costa del Sol.

Pro vaše dotazy, požadavky, nebo zájem o koupi nemovitosti v tomto úžasném městě nás neváhejte kontaktovat – info@spanielsko-reality.eu.

Porovnat výpisy

Porovnat