Top země pro váš vysněný domov u moře a golfu…

V dnešní době už i mnoho Čechů nebo Slováků vlastní nemovitost v zahraničí, buď jako investici, nebo prázdninovou nemovitost, kde chodí odpočívat a nabírat novou sílu a energii, nebo ji využívají jako útočiště pro své záliby, například golf, koně, různé vodní sporty nebo jachting.

Nemovitosti v zahraničí již nejsou tak nedostupné jako kdysi. Právě naopak, v některých zemích (například ve Španělsku – Costa del Sol) jsou velmi srovnatelné až nižší než v Čechách nebo na Slovensku. Na druhé straně, mnoho bariér, ať už šlo o jazykové znalosti, vzdálenost a dostupnost, vysoké ceny nemovitostí, nebo jiné, již bylo překonáno.

Spousta lidí si to už uvědomilo a proto v dnešní době touží už nejen po chalupě někde u jezírka, nebo v horách, ale využívají i možnosti vlastnění nemovitostí v zahraničí, u moře nebo golfu.

Pokud už přemýšlíte nad koupí nemovitosti v zahraničí z jakéhokoli důvodu, určitě se zamýšlíte i nad různými otázkami, ať už jde o lokalitu, dostupnost, kvalitu služeb a života v dané zemi a samozřejmě otázkami cen nemovitostí a zdravosti realitního trhu.

Dlouhé období bylo Chorvatsko pro mnohé Čechy nebo Slováky jediným místem, kde zaměřovali své pohledy a zájmy, ale postupně objevily i jiné, velmi atraktivní dovolenkové destinace, kde se více než vyplatí vlastnit nemovitost.

Jedna z nejpopulárnějších a nejvyhledávanějších zemí pro vlastnění nemovitosti u moře je Španělsko. Zájem o tuto zemi stále roste, protože má opravdu co nabídnout.

Zde je jen pár základních důvodů, proč si už i Češi a Slováci, stále více vybírají právě Španělsko (zejména pobřeží Costa del Sol nebo Costa Blanca) pro svůj druhý domov, nebo své úspěšné investice do nemovitostí.

 1. Nejstabilnější klimatické podmínky v rámci Evropy během celého roku.
 2. Více než 320 slunečných dní v roce a teplota minimálně 15 stupňů v zimě a do cca 35 stupňů v létě.
 3. Vynikající letecká dostupnost (Praha, Vídeň, Budapešť, Krakov), během celého roku s cenami letenek již od 20 EUR.
 4. Vynikající infrastruktura, jednoduchá a rychlá dopravní dostupnost z letiště na celé pobřeží (dálnice nebo rychlostní silnice podél moře).
 5. Vysoce kvalitní prostředí pro zdravý život – Slunce a jasné počasí mohou mít mimořádný vliv na váš každodenní život. Nejenže denní dávka vitamínu D snižuje riziko rakoviny, posiluje kosti, ale obecně zajišťuje lepší zdraví. Čistý mořský vzduch pomáhá lidem s různými alergiemi a dýcháním. Slunce vám dává lepší energii, snižuje stres, napětí a přináší vás do aktivního a klidnějšího života. Lidé jsou zde šťastnější, přívětivější a dožívají se vysokého věku. Celkově zde život plyne pomaleji.
 6. Zdravotní péče v této oblasti je považována za jednu z nejlepších v Evropě. Španělsko bylo letos prohlášeno za nejzdravější zemi na světě a zemi s jednou z nejlepších zdravotních péče.
 7. Kvalita služeb, zboží, jakož i celého života je zde na velmi vysoké úrovni v porovnání s Českou republikou, Slovenskem, nebo Chorvatskem, přičemž například ceny potravin jsou zde na stejné úrovni až levnější než v Česku, na Slovensku, nebo Chorvatsku.
 8. Costa del Sol znamená v překladu „Slunečné pobřeží“, ale kromě toho jej nazývají i Costa del Golf (Golfové pobřeží) díky více než 70 golfovým hřištím. Je to skutečný ráj pro milovníky golfu. Golf zde můžete hrát po celý rok.
 9. Kromě golfu mají milovníci sportu na výběr také tenis, fotbal, volejbal, cyklistiku, bruslení, plavání, širokou nabídku vodních sportů, horolezectví, koně, lyžování, atp.
 10. Costa del Sol nabízí také řadu nákupních, turistických nebo kulturních možností. Andalusie je jedním z nejcennějších kulturních center Evropy s mimořádně bohatým dědictvím, které má stovky let a neuvěřitelně věrnou komunitu lidí, kteří milují své tradice a rituály. Najdete zde množství muzeí, přírodní parky, malebné, typicky bílé andaluské vesničky, krásné přístavy a města s bohatou kulturou, nebo poněkud ve vnitrozemí UNESCO chráněné oblasti a města jako například Ronda, Granada – Alhambra (středověký komplex paláců a pevností maurských panovníků Granady Sevilla, atp.
 11. Nabízí obrovské možnosti pro rodiny a děti – aqua parky, velké rodinné zábavní parky, delfinária, mořské parky, velká přírodní zoo (safari), lanová centra, adrenalinová centra, jednu z největších motýlích farem v Evropě, krokodýlí farma, atp.
 12. Costa del Sol je také domovem velmi velké mezinárodní gastronomické komunity. Je zde spousta kvalitních restaurací, které se specializují na různé kuchyně, včetně indické, čínské, francouzské a argentinské, stejně jako stále rostoucí počet Michelin restaurací, nebo řadu kvalitních plážových klubů a barů, kde nabízejí velmi kvalitní jídla a také zábavu.
 13. Nádherné čisté moře a více než 150 km úžasných, čistých a zejména písčitých pláží, přičemž mnoho z nich je oceněno Modrou vlajkou.
 14. Zdravý a vysoce stabilní realitní trh, kde ceny nemovitostí jsou stále pod úrovní cen z před krize, se stabilním meziročním růstem a cenami nemovitostí srovnatelnými s cenami nemovitostí v Čechách nebo na Slovensku.
 15. Možnost si vybrat z řady starších nemovitostí, nebo vysoce kvalitních nových moderních projektů a nemovitostí s nádhernými výhledy a kvalitním zázemím a službami. Přičemž kvalita provedení a materiálů je na velmi vysoké úrovni v porovnání s cenou.
 16. Možnost koupit novou nemovitost v ceně již od -40% pod tržní hodnotou!
 17. Vynikající a garantované podmínky při koupi nemovitosti ve výstavbě. Státem garantovány všechny platby, plus DPH a plus zákonný úrok. Oproti každé platbě dostanete bankovní garanci! Takové garance jinde nedostanete, i proto je zde tak velká poptávka!
 18. Obrovský potenciál pronájmu – vzhledem k vynikajícímu klimatu, široká nabídka golfových hřišť a nedostatek ubytovacích možností je zde vysoce poptávaný krátkodobý pronájem. Možnost vlastnit nemovitost u moře a golfu, která vás přinejmenším nestojí nic!
 19. Možnost financování i přes banky ve Španělsku až do výše 50-60%.
 20. Komplexní servis i během vlastnění nemovitosti ve vašem jazyce. Neplatíte nám provizi!Samozřejmě existuje mnoho dalších x důvodů, proč patří životní styl na pobřeží Costa del Sol nebo Costa Blanca mezi nejlepší nejen v Evropě.

  Neváhejte a kontaktujte nás, i pro vás máme tu „pravou“ nemovitost u golfu nebo moře.

Porovnat výpisy

Porovnat